Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Język francuski/Klasy Frankofońskie

Nasi uczniowie na stypendium we Francji

UNIVERSITÉ D'ÉTÉ DE BOULOGNE - SUR - MER  www.uebm.org

Zobacz film


Od 2008 roku Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Czechowicach - Dziedzicach współpracuje z regionem Pas - de - Calais we Francji. Le Conseil Général / Rada Główna tego regionu zaprasza każdego roku dwóch uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w dwutygodniowym Uniwersytecie Letnim w Boulogne - sur - Mer, finansując cały pobyt i podróż.

Z ogromną radością wybieram dwóch spośród moich uczniów, osiągających wysokie wyniki z języka francuskiego i przygotowuję ich do wakacyjnego wyjazdu do Francji. Do tej pory 12 uczniów uczestniczyło w tej niezwykle atrakcyjnej formie nauki języka francuskiego reprezentując naszą szkołę, miasto i kraj.


Uczestnicy dotychczasowych edycji:

sierpień 2008r.     Iga Grabowska, Alicja Wojtas
sierpień 2009r.     Karolina Świerkosz, Robert Grajny
sierpień 2010r.     Bożena Klimca, Jakub Cwetler
sierpień 2011r.     Katarzyna Chmiel, Marcin Michalec
sierpień 2012r.     Anna Adamaszek, Paulina Muras
sierpień 2013r.     Martyna Janik, Anna Szczypińska


Wyjazd do Francji jest dla wybranych uczniów formą nagrody za wspaniałą pracę podczas dwóch pierwszych lat nauki języka francuskiego w liceum. Przebywając na Uniwersytecie Letnim w Boulogne -sur - Mer, uczniowie doskonalą swoją znajomość tego języka. Program Uniwersytetu Letniego obejmuje 40 godzin zajęć praktycznych języka francuskiego i 40 godzin zajęć kulturalnych i sportowych. Uczestnicy mają również możliwość przystąpienia do egzaminów DELF (Diplôme d'Etudes en Langue Française), egzaminów organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Francji potwierdzających poziom znajomości języka francuskiego, jako języka obcego zgodnie z wytycznymi Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (poziomy A1, A2, B1, B2, C1, C2). Uczniowie coraz odważniej przystępują do egzaminów DELF, a zdobyty przez nich certyfikat jest powodem do dumy, satysfakcji i stanowi motywację do dalszej nauki. Bogaty i atrakcyjny program Uniwersytetu Letniego sprzyja również nawiązywaniu kontaktów z mieszkańcami regionu oraz uczestnikami z całego świata. Uczniowie, którzy wzięli już udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu wracają oczarowani Francją i zdopingowani do dalszej, intensywnej nauki języka francuskiego oraz poznawania krajów frankofońskich.

www.uebm.org/polonais/dep_couleur.pdf


opracowała
Iwona Szendera
nauczyciel języka francuskiego

TOP